پنج‌شنبه 14 اسفند 1399

فراخوان نمايشگاه قرآني با شعار سبك زندگي اسلامي

يكشنبه 2 تير 1392

 

 

اعضاء محترم نظام روان شناسی و مشاوره ایران     
سلام علیکم
احتراما به اطلاع می‌رساند نمایشگاه قرآنی سال1392 با شعار سبک زندگی اسلامی از تاریخ 14/4/92 آغاز به کار خواهد کرد و با توجه به تفاهم به عمل آمده با معاونت محترم امور قرآن وعترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این سازمان در نظر دارد با استفاده از ظرفیت اعضای محترم در ارائه خدمات روان شناختی و مشاوره در بهبود سبک زندگی مخاطبان نمایشگاه مشارکت فعال داشته باشد. لذا  با توجه به فرصت کم باقیمانده ، ضروری است در موارد ذیل اقدام نمایید
1- اعلام میزان آمادگی مراکز تحت پوشش جهت همکاری در پذیرش موارد ارجاعی با اعمال تخفیف ویژه نمایشگاه قرآن کریم(حداکثر 30%).
2- در صورت تمایل مراکز مورد نظر و یا اعضای واجد پروانه تخصصی جهت همکاری فعال در نمایشگاه که به شکل مشاوره انفرادی و یا گروهی، برگزاری برنامه های آموزش کارگاهی و یا مشارکت در سنجش ، مصاحبه تشخیصی جهت ارجاع مراجعین به مشاوران و مراکز مشاوره منتخب صورت می گیرد، حداکثر تا صبح چهارشنبه مورخ 5/4/92 رزومه حاوی اطلاعات و سوابق مراکز و همکاران مورد نظر  به سازمان نظام ارسال گردد.
3- مشاوران منتخب و مدعو در کارگاه آموزشی-توجیهی مورخ 12/4/92شرکت نمایند.
4- شرکت در کارگاه آموزشی – توجیهی و همکاری فعال مشاوران و روانشناسان منتخب مراکز در نمایشگاه به عنوان سابقه تخصصی محسوب و  از سوی این سازمان گواهی لازم صادر میگردد .


لازم به توضیح است زمینه های موضوع دارای اولویت جهت همکاری شامل موارد ذیل خواهد بود.1- انتخاب همسر و ازدواج 2- تفاهم، رضایت زناشویی و تحکیم خانواده 3- رضایت و کیفیت زندگی 4- سبک فرزند پروری 5- بهداشت روان و مدیریت استرس(با تاکید بر اضطراب، وسواس، خشم و افسردگی) 6- آموزش و یادگیری 7- مهارتهای سبک زندگی 8-  پژوهش در سبک زندگی اسلامی.  
 ضمن اعلام میزان آمادگی جهت همکاری در پذیرش موارد ارجاعی از نمایشگاه با اعمال تخفیف ویژه نمایشگاه قرآن کریم، ضروری است در صورت تمایل به همکاری فعال در نمایشگاه که به شکل مشاوره انفرادی و یا گروهی، برگزاری برنامه های آموزشی و یا سنجش و مصاحبه تشخیصی در ارجاع مسائل مراجعین به مشاوران ومراکز مشاوره حداکثر تا 5/4/92 رزومه حاوی اطلاعات و سوابق خود را به دبیرخانه ستاد این طرح در سازمان نظام ارسال فرمایند تا هماهنگی لازم صورت گیرد.
ضمنا همکاری فعال اعضای محترم در نمایشگاه به عنوان سوابق تخصصی محسوب و گواهی لازم صادر می گردد و زمینه های موضوع دارای اولویت شامل موارد ذیل خواهد بود.
 1- انتخاب همسر 2- تفاهم و ارتباط موثر با همسر 3- رضایت از زندگی 4- فرزند پروری 5- مدیریت استرس(با تاکید بر اضطراب، خشم و افسردگی) 6- حافظه، خلاقیت، یادگیری و اختلالات یادگیری 7- مهارتهای سبک زندگی 8- وسواس 9- سنجش و تشخیص اختلالات روان شناختی .

                                                                                        

                                                                                                دکتر اللهیاری

                                                                          رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره ایران
 

 

تعداد بازدید: 3259

 

ارسال نظر

    1 + 50