چهار‌شنبه 18 تير 1399

سازمان نظام روانشناسی ومشاوره به عنوان قدرتمندترین نظام صنفی کشور از هویت رشته های روانشناسی ومشاوره صیانت می کند

سه‌شنبه 3 ارديبهشت 1398

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور، دکتر محمد حاتمی، رییس سازمان نظام روانشناسی ، در مراسم نهمین جایزه علمی دکتر محمد کاردان و نکوداشت استاد برجسته روان شناسی دکتر محمود منصور که در روز دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه سال جاری در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد، ضمن تشکر از خانواده دکتر کاردان برای برگزاری این مراسم، اظهار داشت: بنده در بدو ورودم به سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور، ۲ طرح را به شورای مرکزی ارائه کردم. یکی از آن ها نکوداشت بزرگان روان شناسی و مشاوره کشور  بود در آن آئین نامه پیش بینی کرده بودم که به بزرگان روان شناسی و مشاوره کشور، نشان روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران اعطا شود و سازمان نظام متولی آن باشد.

رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور، ادامه داد: دومین طرحی که بنده به شورای مرکزی سازمان نظام ارائه دادم، پیش بینی خانه روان شناسان و مشاوران بود

دکتر حاتمی، تصریح کرد: باید موزه روان شناسی و مشاوره تاسیس کرد تا مردم،روانشناسان ومشاوران و دانشجویان با تاریخ روان شناسی و مشاوره کشور خصوصا پیش کسوتان آشنا شوند.

وی گفت: خدا رحمت کند مرحومه دکتر پریرخ دادستان را باید دانشجویان ما با چنین چهره هایی آشنا شوند، همچنین در این موزه بزرگان ما می توانند ساعاتی از هفته را به حضور در این موزه اختصاص دهند تا زمینه ملاقات این عزیران با علاقه مندان به روان شناسی و مشاوره فراهم شود.

دکتر حاتمی با بیان خاطراتی از دکتر کاردان، اظهار داشت: بنده درس روان شناسی اجتماعی را در دانشگاه تربیت مدرس با این استاد گرانقدر گذراندم. ایشان استادی ممتاز، صمیمی و انعطاف پذیر بودند.

وی افزود: در اولین روز حضور در کلاس احساس کردیم دکتر کاردان را سال ها می شناسیم. ایشان رحیم و رئوف بودند و رابطه خوبی با دانشجویان داشتند.

در سفری که به سوریه داشتم، در صحن حضرت زینب سلام الله علیها بطور تصادفی دکتر کاردان را ملاقات کردم ،در آن سفر از فضائل او و نحوه برخورد شان لذت بردیم.روحشان شاد امیدواریم به عنوان شاگرد دکتر کاردان نام او را زنده نگه داریم. دوست داشتم در این روز خجسته، دکتر منصور نیز حضور داشته باشند. آرزوی سلامتی برایشان داریم. دکتر منصور حق بزرگی به گردن ما دارند.

وی با بیان این که سخنرانیم در این مراسم به عنوان گزارش دانشجو به استادانم دکتر کاردان و دکتر منصور از وضعیت روان شناسی و مشاوره است.

وی افزود: ادر حال حاضر روان شناسی و مشاوره با دهه ۶۰ که در محضر استادان ارجمند دکتر کاردان و دکتر منصور بودیم متفاوت است. امروز بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو و فارغ التحصیل در رشته های روان شناسی و مشاوره وجود دارد. رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، کشور، تصریح کرد: ملاحظه می کنیم دانشجویان رشته های پزشکی و مهندسی انصراف می دهند و روان شناسی و مشاوره می خواهند.

دکتر حاتمی، ادامه داد: استادان بزرگوار من، امروز مراجعه به روان و مشاوره تبدیل به فرهنگ شده است. نگرش مردم نسبت به روان شناسی و مشاوره تغییر کرده است. زحمات استادان دکتر کاردان و دکتر منصور نتیجه داده است.

وی افزود: تعداد متقاضیان و ظرفیت های پذیرش در رشته های روان شناسی و مشاوره افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر سازمان نظام روانشناسی ومشاوره به عنوان قدرتمندترین نظام صنفی کشور از هویت رشته های روانشناسی ومشاوره صیانت می کند که در منطقه بی نظیر است. این مرهون زحمات بزرگانی چون دکتر کاردان و دکتر منصور است.

 

 

تعداد بازدید: 634

 

ارسال نظر

    10 + 19