يكشنبه 27 مرداد 1398

امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان نظام روا‌نشناسی و مشاوره و دانشگاه پیام نور

سه‌شنبه 14 اسفند 1397

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام روان‌شناسی و  مشاوره ؛ ظهر روز دوشنبه مورخ 1397/12/12 تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره و دانشگاه پیام‌نور در خصوص همکاری‌های دو جانبه ارائه خدمات تخصصی به دانشجویان، سامان‌دهی مراکز خدمات روان‌شناسی و مشاوره در سطح استان‌ها، توانمندسازی حرفه‌ای فارغ التحصیلان رشته‌های روان‌شناسی و  مشاوره در محل دانشگاه پیام نور امضاء و مبادله شد.

 

دکتر زمانی رئیس دانشگاه پیام نور در این مراسم گفت: دانشگاه پیام‌نور با شعبه‌های استانی و شهرستانی یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور و بیشترین دانشجوی روان‌شناسی و مشاوره را دارد. دانشجویان ما نیاز به خدمات حرفه‌ای روان‌شناسی و مشاوره دارند و در صورت راه‌اندازی مراکز در سطح ملی به عموم جامعه می‌توانیم خدمات دهیم. این دانشگاه ساختارهای خوبی جهت همکاری با سازمان نظام روان‌شناسی و  مشاوره دارد. خصوصا" سازمان نظام یک سازمان فرا بخشی متعلق به کل آحاد جامعه است. لازم است، انتصاب آقای دکتر حاتمی را به ریاست سازمان نظام روان‌شناسی و  مشاوره تبریک بگوییم و آن را به فال نیک می‌گیریم و اولین تفاهم‌نامه در دوران مسئولیت ایشان با دانشگاه پیام‌نور  منعقد می‌شود. باید بند بند تفاهم‌نامه در دانشگاه اجرایی شود و سال آینده جلسه‌ای دیگر داشته باشیم و ارزیابی کنیم چه کارهایی را انجام داده‌ایم.

 

 در ادامه دکتر محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و  مشاوره طی سخنانی گفت:  دانشگاه پیام نور یک دانشگاه مادر است و دارای امکانات بسیار خوبی است. بخش روان‌شناسی این دانشگاه بسیار فعال و تخصصی است و سازمان از ظرفیت اساتید این دانشگاه بهره می‌برد. بیشتر همکاران ما در سازمان نظام از همین دانشگاه هستند. ما وظیفه داریم معیارهای روان‌شناسی و مشاروه به جامعه اعلام کنیم و بر مبنای آن مجوز فعالیت دهیم. بنابراین در کشور تنها مرجع صدور مجوز فعالیت سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره است. اگر نهاد غیر مسئولی اقدام به صدور مجوز نماید بی اعتبار و ما از طریق نهادهای نظارتی موضوع را پیگیری می‌کنیم. ما خوشحال هستیم دانشگاه پیام‌نور تفاهم‌نامه همکاری را منعقد می‌نماید. قطعا" هم به نفع دانشگاه و سازمان است. در ادامه صدور مجوز فعالیت در دانشگاه را در اولویت قرار می‌دهیم . نظارت تخصصی جزء وظایف ماست،  در دوره جدید این نظارت علاوه بر دفاتر و مراکز سازمان نهادهای دیگرراهم تحت پوشش قرار می‌دهیم و این از هم گسیختگی که دراین چند ساله به وجود آمده است را سامان می‌دهیم. بحث توانمندسازی را با همکاری دانشگاه پیام‌نورسرعت می‌دهیم تا از ظرفیت دانشگاه پیام‌نور استفاده لازم بشود. امیدوارم این همکاری الگو شود برای سایر نهادها و دانشگاه‌ها و ما آماده همکاری با تمام سازمان ها و نهادها هستیم.

 

در پایان تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان نظام و دانشگاه پیام نور امضاء و مبادله شد.

 

 

 

تعداد بازدید: 605

 

ارسال نظر

    6 + 98