يكشنبه 28 دی 1399

اطلاعیه معاون حقوقی، امور مجلس و استان ها

دوشنبه 27 فروردين 1397

 

 

روسا و اعضای محترم شوراهای استانی کشور

پیرو جلسه شورای  محترم مرکزی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 97/1/20 و تصمیم های مهم اتخاذ شده در آن، به اطلاع همکاران محترم روان شناس ومشاوره کشور  و روسا و اعضای محترم شوراهای استانی می رساند:

 1. شورای محترم مرکزی دوره چهارم سازمان با رای مستقیم و قاطع شما عزیزان در سراسر کشور تشکیل شده و هرگونه ایراد وخدشه به آراء و توهین وبی احترامی به منتخبین این جامعه که از اساتید فرهیخته و شناخته شده و دانشگاهی در سطح کشور هستند، در حقیقت زیر پا گذاشتن نظر و آرای اعضای محترمی است که در انتخابات اخیر شرکت داشته اند و لذا معاونت حقوقی و مجلس سازمان در کنار سایر ارکان و معاونت های محترم آن ، خود را موظف به دفاع و صیانت از این آراء در جهت حفظ حرمت و شخصیت اعضای گرانقدر آن می داند.
 2. تشکیل سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور بر اساس قانون مصوب مجلس محترم شورای اسلامی بوده و هرچند در بخش هایی نیاز به اصلاح و حذف و اضافه دارد، ولیکن ارجاع برخی امور سازمان به بهانه سکوت قانون به قوانینی مانند قانون تجارت ناشی از عدم اطلاع مدعیان از مبانی حقوقی و قانونی می باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که در صورت بروز هرگونه مشکل قضائی که به دنبال تفسیر غلط یا ارجاع به قوانین غیر مرتبط حادث شود، طبق یک اصل حقوقی مهم، جهل به قوانین، رافع مسئولیت کیفری نخواهد بود.
 3. به استناد بند2 ماده 12 قانون سازمان، مجمع عمومی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور، پس از تمهید مقدمات لازم و تکمیل و ترمیم نفرات برخی شوراهای استانی از طریق انتخابات میاندوره ای طبق مصوبه شورای محترم مرکزی در تاریخ 97/01/20،  جلسه رسمی و قانونی  مجمع عمومی سازمان در نیمه دوم مهرماه سال جاری و با ترکیب اعضای شورای محترم استانی و مرکزی که در حقیقت منتخب اعضاء مورد تایید جامعه معزز روان شناس و مشاوره کشور است، به حول و قوه الهی تشکیل خواهد شد.
 4. افکار عمومی و مردم ، انتظار تزریق آرامش و خویشتنداری از سوی جامعه روان شناسی در سطح کشور داشته اند که متاسفانه با اقدامات غیر قانونی عده معدودی تحصیلکرده روان شناسی(ونه روان شناس)، جایگاه حرفه ای و شان و شخصیت این قشر زحمتکش از طریق راه اندازی کانال و کمپین های غیر اخلاقی و سوء استفاده از عنوان این سازمان مورد خدشه جدی قرار گرفته که معاونت حقوقی و مجلس سازمان، به استناد تکالیف قانونی و مصوبات شورای محترم مرکزی، خود را به موظف به دفاع و حمایت از شان ومقام حرفه ای روان شناسان و مشاوران محترم دانسته وبه نیابت از اعضای محترم، مکلف به پیگیری حقوقی و قضائی موارد نقض قوانین و مقررات می باشد.
 5. پیرو اظهار نظرها و ابراز گلایه های متعدد اعضای محترم از سکوت سازمان در برابر توهین به آراء چند هزار نفری ایشان در برابر یک گروه 30 تا 40 نفره مجهول الهویه که توسط چند نامزد شکست خورده انتخاباتی هدایت می شوند، به استحضار این بزرگواران می رساند که سکوت سازمان وبه خصوص این معاونت در برابر حجم وسیع هجمه ها و نشر اکاذیب و ایراد اتهامات مختلف و حتی عدم پیگیری موثر موضوع در مراجع محترم قضائی ناشی از انفعال و بی توجهی نبوده و صرفا به جهت احترام  به ارزش فردی و شخصیتی تک تک روان شناسان و مشاوران محترم کشور  و پرهیز ازاحتمال صدور آرای قضائی علیه قانون شکنان فوق بوده است. طبق دستور و توصیه رئیس محترم سازمان جناب آقای دکتر اللهیاری و اعضای محترم شورای مرکزی، معاونت حقوقی و مجلس سازمان موظف به رعایت حداکثر خویشتنداری در برابر تهمت و افتراهای وارده می باشد و لیکن در مواردی که این هجمه ها  اصل و اساس سازمان و حیثیت فردی و شغلی اعضای محترم آن را بخواهد زیر سوال ببرد، قطعا با تمام توان در برابر قانون شکنی و زیاده خواهی افراد ایستاده گی نموده و عواقب قانونی آن متوجه شخص ایشان خواهد بود.
 6. تشکیل یک مجمع چند نفره از بین بیش از 22 هزار عضو محترم سازمان و تعیین تکلیف اجباری به همکاران محترم در جای جای میهن اسلامی، از آذربایجان تا خراسان گرفته تا سیستان و بلوچستان  و خوزستان و اصفهان و ...، فرایند کاملا غیر دموکراتیک از سوی مدعیان نظم و انضباط و اقدام به آرای عمومی به شمار می رود. در فرصتی مناسب،توصیه ها و پیگیری ها و اعمال فشارهای یکی از همین مدعیان حمایت از جامعه روانشاسی و مشاوره کشور برای برخوردهای غیرقانونی با اعضای محترم و تعطیلی مراکز روان شناسی فعال و گاها رقیب با مراکز خودشان جهت آشنایی هرچه بیشتر  با چهره پنهان و دوم ایشان، به استحضار همکاران و اعضای محترم خواهد رسید.
 7. معاونت حقوقی و مجلس سازمان با نیت اصلاح ذات البین تاکنون کوشیده تا از طریق مذاکره با چند فرد معدودی که پس از عدم موفقیت در کسب آرای اعتماد جامعه محترم روان شناس و مشاوره کشور در انتخابات سال 95، بر فضا سازی و ایراد اتهام می پردازند، ایشان را متوجه مسیر اشتباه خود ساخته و از قوای قهریه و قضائی استفاده ننماید  و امید است که این عزیزان هرچه زودتر متوجه روش و منش غیر قانونی و خارج از ادب و احترام خود گردند.
 8. توسعه امور رفاهی، اصلاح روش ها و فرایندهای اداری و مراحل صدور پروانه فعالیت، ایجاد اشتغال برای جامعه هدف، ساماندهی وضعیت بیمه ای اعضاء ، پیگیری و برخورد با گردانندگان مراکز مشاوره غیر مجاز و دهها برنامه محوری دیگر، از جمله اهداف و برنامه های سازمان در سال های گذشته  و حال بوده که  متاسفانه برخی حواشی خود خواهانه و زیاده طلبی های ناشی از حب نفس و دنیا، از طرف این چند نفر موانع جدی در تحقق این اهداف بوده است که با حضور گرم و اندیشمند و حمایتی اعضای محترم ازسازمانی که نماد و شخصیت حرفه ای خودشان است، امید این می رود که به حول و قوه الهی ،دریک بازه زمانی مشخص، به اهداف عالیه خود برسد.
 9. از تمام عزیزانی که  پیشنهاد و یا انتقادهای سازنده جهت اصلاح امور و بهبود فرایندهای موجود دارند، خاضعانه تقاضا می شود که پیشنهادات خود را مستقیما به این معاونت تحویل فرمایند. اینجانب و مدیران و کارشناسان محترم معاونت آماده هستیم تا پاسخگوی تک تک عزیزان در خصوص هرگونه سوال و تقاضا باشیم.                                                                                 

ضمنا به استحضار کلیه اعضای محترم می رساند، معاونت حقوقی و مجلس سازمان در راستای حمایت  قضائی از اعضاء محترم ، آماده ارائه مشاوره رایگان حقوقی  به  ایشان در تمام مدت ایام هفته (حتی در موارد غیر سازمانی و شخصی) می باشد.

آرزوی سلامت و بهروزی و نیک روزی و سالی سرشار از خیر و برکت برای شما عزیزان داریم.

 

 دکتر مولازاده

 معاون حقوقی، امور مجلس و استان ها

 

 

تعداد بازدید: 1172

 

ارسال نظر

  9 + 35