سه‌شنبه 19 اسفند 1399

برگزاري كميسيون تخصصي روانشناسي ورزشي

يكشنبه 12 آذر 1391

 

 

 

به گزارش روابط عمومي سازمان ، روز چهارشنبه اول آذر ساعت 9:30 صبح كميسيون تخصصي روانشناسي ورزشي با موضوع تبادل نظر درباره سازماندهی در شیوه بکارگیری روان شناسان ورزشی برگزار شد.

در اين جلسه كه با رياست دكتر واعظ موسوي و حضور دکتر صادق نصری، دکتر کامبیز کامکاری، دکتر خسرو حمزه، دکتر عباس پورشهباز، دکترشهره شکرزاده، الهام محمودی (اعضای کمیسیون) و آقای علی رغبتی نماینده وزارت ورزش و جوانان تشكيل گرديد موارد زير مطرح و پيشنهاد گرديد:

در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر واعظ موسوی گزارشی از اقدامات انجام شده در یکسال گذشته را به اطلاع اعضای گروه رساندند. سپس کلیه اعضا به بحث و تبادل نظر در باره چگونگی نظم بخشیدن و قانونمند کردن خدمات روان شناسی در مجامع ورزشی پرداختند و نتیجتاً محورهای اصلی زیر پیشنهاد شد:

1-     ایجاد تفاهم نامه ای بین وزارت ورزش و سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوري اسلامي ايران در خصوص تعیین ضوابط و قوانینی که بر اساس آن تنها افرادی قادر به فعالیت در این حوزه باشند که دارای صلاحیت از نظر مرجع قانونی این امر یعنی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوري اسلامي ايران باشند.

2-     تعیین و تعریف مدارک و شرایطی که صلاحیت اشتغال در این رشته را به افرادی که تمایل به فعالیت در این حرفه دارند ارائه می دهد.

3-     آگاهی دادن به فدراسیون ها و مربیان و ورزشکاران در خصوص به کارگیری افراد شایسته و  اصول و قواعد گزینش آنان.

4-     تعیین چارچوب های علمی و کاربردی برای حذف سلیقه های فردی و ارائه کار حرفه ای و مؤثر.

 

تدوین و برگزاری کارگاه های آموزشی برای افرادی که تمایل به کار در این حیطه دارند.

   

  

 

 

تعداد بازدید: 5297

 

ارسال نظر

    2 + 61