يكشنبه 17 اسفند 1399

بازدید جناب آقای دکتر صادق مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور از سازمان

دوشنبه 9 شهريور 1394

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان در این نشست مسائل مهمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر موارد ذیل تأکید شد:
ابتدا ریاست سازمان گزارش کوتاهی از اهم برنامه‌های سازمان را ارائه نمودند و توضیحاتی در خصوص کمیسیون‌های سازمان، تفاهم نامه‌ها با دستگاههای اجرایی، ترویج مشاوره و روان‌شناسی در نظام سلامت و برنامه‌های آموزش خانواده و مشاوره ازدواج و...... بیان فرمودند.
سپس جناب آقای دکتر صادق بر موارد ذیل تأکید کردند:
در ابتدا مشاور رئیس جمهور به بیانات رهبر معظم انقلاب در زمینه روان‌شناسان و مشاوران و حوزه‌های گوناگون روان‌شناسی و مشاوره اشاره داشتند و با اشاره به اینکه این بیانات بسیار ارزنده می‌تواند راهگشا باشد خواستار اجرایی کردن آنها در بدنه دولت تا تحقق برنامه‌های پیش روی سازمان شدند. دکتر صادق در قسمت دیگری از بیانات خود به لغو آئین‌نامه مراکز توسط رئیس محترم مجلس شورای اسلامی اشاره کردند و فرمودند احترام به قوانین و عمل کردن به آن جزو وظایف اصلی تمامی مسئولین نظام و آحاد ملت می‌باشد و با توجه به اینکه وزارت ورزش و جوانان این مصوبه را اجرایی و کرده و سازمان بهزیستی نیز در حال اجرایی کردن آن است اظهار امیدواری کرد تا شاهد یکپارچگی در بخش نظام سلامت بخصوص سلامت روان در کشور باشیم.
در این جلسه مقرر شد با هماهنگی خانم دکتر مولاوری معاون محترم رئیس جمهور در امور زنان در راستای تدوین برنامه‌های مشاوره پیش از ازدواج، حین ازدواج ، مشاوره خانواده و مشاوره پیشگیری از طلاق اقدامات مشترکی صورت پذیرد. همچنین آقای دکتر صادق پیشنهاد دادند کمیسیون روان‌شناسی و رسانه با کمک فکری و دانش فنی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره شروع بکار نماید و برای تلاطف فضای رسانه‌ای کشور اقداماتی عملی انجام شود.
آقای دکتر صادق قول مساعد دادند تا در سفرهای استانی دولت در جهت تأمین ساختمان برای شوراهای استانی سازمان در هیأت دولت مصوباتی داشته باشند و در جهت حل مشکلات ساختمان شوراهای استانی با مساعدت استانداران محترم کشور اقدامات مفیدی صورت گیرد.
همچنین مقرر گردید تا بیش از گذشته دانش و مهارت روان‌شناسی و مشاوره در بدنه اجرایی کشور ورود پیدا کند بگونه‌ای که نگاه سلامت و بویژه سلامت روانی، معنوی و اجتماعی به یک دغدغه عمومی در دولت و مردم تبدیل شود. ایشان ضمن اظهار لطف به سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره خواستار شدند تا با پیگیری‌های لازم نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور یکی از ارکان نظام سلامت در طرح تحول نظام سلامت و اجرای سیاست‌های کلان نظام سلامت در دولت باشد.
آقای دکتر صادق کمافی السابق بر همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص اجرایی کردن مصوبه اعطای ساختمان به سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره تأکید فرمودند و اظهار امیدواری کردند که این مسئله با قید فوریت بررسی و اجرایی گردد.
در پایان مقرر شد تا آقای دکتر صادق در یک جلسه با وقت و زمان بیشتری از کلیه بخشها و معاونتهای سازمان بازدید و در مراسم اعطای پروانه اشتغال تخصصی به اعضای سازمان حضوریابند و هماهنگی های لازم جهت دیدار صمیمی اعضای شورای مرکزی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با رئیس جمهور محترم انجام پذیرد.

 

 

تعداد بازدید: 2097

 

ارسال نظر

    4 + 87