يكشنبه 17 اسفند 1399

مراسم اعطای پروانه اشتغال حرفه ای روان شناسان و مشاوران برگزار گردید

سه‌شنبه 20 آبان 1393

 

 

سرویس خبر: در تاریخ 29//93/7 مراسم اعطای پروانه اشتغال حرفه ای روان شناسان و مشاوران با حضور ریاست، معاونین سازمان نظام روان شناسان و مشاوران برگزار گردید. در این جلسه که کلیه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال حرفه ای که موفق شده بودند در کمیسیون های مربوطه پروانه دریافت نمایند در جلسه حضور داشتند.
دکتر محمد حاتمی معاون امور کمیسیون ها و نظارت حرفه ای در ابتدای جلسه با اشاره به نقش مهم روان شناسان و مشاوران در سلامت روان و به طور کلی سلامت اضافه کردند، ارائه خدمات روان شناسی و مشاوره بر طبق قانون امری تخصصی و حرفه ای است. هرکسی مبادرت به امر مشاوره می پردازد ضرورتاً می بایست از سازمان پروانه اشتغال حرفه ای دریافت دارد. کسانی به غیر از سازمان به سازمان ها و ارگان ها مراجعه و بدون پروانه به امر مشاوره می پردازند، تخلف محسوب می شود و در پرونده آنان ثبت می شود. خوشبختانه ما با سازمان بهزیستی به توافق اصولی رسیده ایم. هیچکس در سازمان بهزیستی بدون پروانه سازمان به خدمات روان شناسی و مشاوره نخواهد پرداخت و دریافت مجوز مراکز خدمات روان شناسی و مشاوره ضرورتاً از کانال سازمان صورت میگیرد و نظارت تخصصی بر عهده سازمان است.
در ادامه دکتر اللهیاری ریاست محترم سازمان نظام روان شناسی و مشاوره با تبریک موفقیت دریافت پروانه اشتغال حرفه ای همکاران با اشاره به تاریخچه شکل گیری سازمان اظهار داشتند تصویب قانون تشکیل سازمان در مجلس شورای اسلامی به رشته روان شناسی و مشاوره هویت داد و امروز نقش انکار ناپذیر روان شناسی و مشاوره در برنامه های سلامت برای همگان ثابت شده است و ما تلاش می کنیم حضور سازمان را در برنامه های بالادستی تثبیت کنیم. لغو آیین نامه ساماندهی مراکز خدمات روان شناسی و مشاوره هیات دولت در مجلس شورای اسلامی یکی از موفقیت های بزرگ سازمان محسوب می شود و روان شناسان و مشاوران باید قدر این موقعیت ممتاز خود را بدانند. مسلماً سازمان هنوز از نظر امکانات با مشکلاتی مواجه است اما آنچه مهم است ساختار سازی هایی که در این دو سال گذشته شروع شده است آینده اثرات مثبت آن روشن می شود. سازمان بهزیستی، وزارت ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، دانشگاه ها، بنیاد شهید و تمام نهادهایی که مبادرت به امر خدمات روان شناسی و مشاوره می پردازند باید تابع قانون مجلس شورای اسلامی باشند و هرگونه خدمات چه در قالب خدمات فردی یا مرکز ضرورتاً از سازمان باید مجوز دریافت دارند. خوشبختانه در سازمان نظارت حرفه ای ما فعال شده است و بنا داریم با تقویت این بخش نظارت بر تمام ارکان جامعه را گسترش دهیم و در این مسیر مطمئنا به حمایت های قوه قضائیه، صدا و سیما، نیروی انتظامی نیازمندیم.
ما انتظار داریم روان شناسان و مشاوران ما را یاری دهند و شما که امروز موفق به دریافت پروانه اشتغال حرفه ای شده اید ناظران ما در اقصی نقاط ایران هستید هرگونه تخلف را به بخش نظارت ما گزارش دهید.

  

 

تعداد بازدید: 2421

 

ارسال نظر

    4 + 48