شنبه 9 اسفند 1399

انجمن علمی روانشناسی بالینی ایران

يكشنبه 3 شهريور 1392

 

 

جناب آقای دکتر اللهیاری
ریاست محترم سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران
با سلام؛
موضوع تأسیس و ساماندهی مراکز مشاوره همواره از معضلات ارائه خدمات سلامت روان در جامعه بوده و در طول سالیان اخیر متولیان چندگانه این حوزه هرکدام رأسا اقدام به صدور مجوز تأسیس مراکز مشاوره می نمودند. با تأسیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون اخذ مجوز فعالیت در حوزه خدمات روانشناسی به سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران واگذار گردید. بر این اساس انتظار می رفت که دستگاه های موازی فرآیندهای صدور مجوزها را متوقف نموده و کلیه امور مربوط به این حوزه را به سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران واگذار نمایند که متاسفانه این اتفاق نیفتاد.
در این هنگامه و هیاهو دولت دهم بر اساس مصوبه ای در راستای برنامه توسعه پنجم اقدام به تصویب آیین نامه ساماندهی مراکز مشاوره نمود که طی آن، صدور مجوز فعالیت مراکز مشاوره به سازمان بهزیستی و وزارت ورزش و جوانان واگذار گردید. این امر با واکنش جدی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران روبرو گردید و جنابعالی بدنبال رایزنی های پیاپی این امر را در هیأت دولت و در مجلس شورای اسلامی پیگیری نمودید که نهایتا این آیین نامه توسط ریاست محترم مجلس شورای اسلامی ایران مغایر با قانون سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران اعلام شد و منتفی گردید.
هیأت مدیره انجمن علمی روان شناسی بالینی ایران ضمن ابراز مسرت از این رخداد مهم و تبریک به اعضای شورای مرکزی و به ویژه شخص حضرتعالی و جامعه روانشناسی و مشاوره کشور آرزو دارد با درایت حضرتعالی و همفکری اعضای محترم شورای مرکزی و با تعامل مثبت با قوای مقننه و مجریه به گونه ای عمل گردد تا موجبات ارتقای هرچه بیشتر خدمات روانشناسی و استیفای حداکثری حقوق روانشناسان و مشاوران و نیز حقوق مراجعان فراهم گردد.


با آرزوی توفیق الهی
دکتر حمید یعقوبی
رئیس انجمن علمی روان شناسی بالینی ایران

 

 

تعداد بازدید: 2671

 

ارسال نظر

    8 + 54