دوشنبه 29 دی 1399

دستور العمل برگزاری انتخابات شوراهای استانی اعلام شد

دوشنبه 19 دی 1390

 

 


فایل pdf برای چاپ

 

دستورالعمل برگزاری انتخابات شوراهای استانی در استان­های

قزوین، قم، کهکلویه و بویراحمد، لرستان، هرمزگان و همدان

 


در اجرای مواد 9،10، 12، 13، 15 و 16 قانون سازمان و مفاد آئین‌نامه انتخابات مصوب اسفندماه 1389 به منظور برگزاری انتخاباتی سالم و فراگیر در راستای صیانت از شئونات حرفه‌ای و اعتلای جایگاه نظام روان‌شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران و رعایت اصول امانت‌داری و منشور اخلاقی سازمان، این دستورالعمل تهیه و ملاک عمل برای کلیه مجریان برگزاری انتخابات می‌باشد.

 

 

1-    مسئولیت حسن اجرای این دستور العمل با رييس ستاد مرکزی انتخابات می‌باشد.

 

2-    احکام اعضای کمیسیون انتخابات و هیات نظارت در هر استان توسط ستاد مرکزی انتخابات تهیه و با امضای رییس سازمان ابلاغ می‌گردد.

 

3-    زمان رأی‌گیری روز جمعه مورخ 90/10/30 از ساعت 9 صبح الی 16 می‌باشد. تمدید این زمان تا ساعت 18 منوط به پیشنهاد حوزه انتخاباتی و تصویب ستاد مرکزی می‌باشد.

 

4-    الصاق اسامی کلیه داوطلبان عضویت در شورای استان  به ترتیب حروف الفبا در حوزه‌های انتخابیه الزامی است.

 

5-    رییس حوزه انتخابیه باید محل دقیق استقرار صندوق را قبلاً شناسایی و ملزومات لازم را فراهم نماید.

 

6-     هرگونه تبلیغی له و یا علیه داوطلبان در محل حوزه انتخابیه ممنوع می‌باشد.

 

7-    مسئولین حوزه‌های انتخابیه، باید قبل از رأی‌گیری صندوق را کنترل و خالی بودن آن را به شرح فرم مصوب صورت‌جلسه نمایند.

 

8-    ستاد مرکزی انتخابات روز جمعه مورخ 90/10/30 در ساختمان مرکزی آماده هرگونه پیشنهاد می‌باشد. تلفن‌های تماس با ستاد مرکزی انتخابات عبارت است از 88225111، 88225112، و 88225123 و نمابر 88225114 می‌باشد.

 

9-     هر یک از حوزه‌های انتخابیه باید زمینه­ی اطلاع‌رسانی سالم را با تلفن، نامه، پست الکترونیکی، پیامک، نصب پلاکارد و بنر فراهم نمایند و اصلح است تلفن همراه همه‌ی مسئولین روشن و در دسترس باشد.

 

10- ضروری است رییس کمیسیون انتخابات استان یک روز قبل از رأی‌گیری با گذاشتن جلسه توجیهی برای متولیان برگزاری انتخابات بر اهمیت و سلامت انتخابات تأکید نمایند.

 

11-  کسانی که به علت بعد مسافت و فقدان صندوق رأی، توفیق حضور در حوزه انتخابیه را ندارند با تکمیل  برگ وکالت می‌توانند نسبت به این امر مهم ادای تکلیف نمایند. مطابق ماده 13 آیین­نامه انتخابات شوراهای استانی، هر عضو می­تواند حداکثر وکالت دو عضو دیگر را قبول کند.

 

12- داشتن کارت عضویت به هنگام رأی دادن الزامی است، آن دسته از اعضای محترمی که کارت عضویت خود را مفقود نموده‌اند، با تأيید رییس حوزه مبنی بر عضویت فرد می‌توانند رأی خود را به صندوق بیندازند.

 

13- آن قبیل از واجدین شرایط عضویت در سازمان که علاقمند به شرکت در انتخابات هستند، در صورت احراز شرایط به شرح مصرحه در ماده چهار قانون سازمان می‌توانند فرم 110 را در محل تکمیل و به انضمام یک برگ کپی شناسنامه، یک برگ گواهی مدرک تحصیلی در رشته‌ها و گرایش مصرحه به مسئول حوزه تحویل و پس از تایید نسبت به رأی دادن اقدام نمایند.

 

 

14- حق‌الزحمه مسئولین اجرایی صندوق به موقع با نظر رییس محترم کمیسیون انتخابات از محل تنخواه قابل پرداخت می‌باشد. بدیهی است اسناد هزینه باید تهیه و به واحد امور مالی سازمان ارسال و تسویه حساب گردد.

 

15- رؤسای حوزه‌های انتخابیه ترتیبی اتخاذ نمایند که آرای مأخوذه به موقع شمارش و یک نسخه از صورت‌جلسه را بلافاصله بعد از اتمام شمارش آرا از طریق نمابر سازمان به ستاد مرکزی انتخابات ارسال و اصل آن به انضمام آرا در پاکت مهر و موم شده حداکثر تا مورخ 90/11/2 به تهران ارسال شود.

 

16- تشخیص ضرورت انجام مواردی که در این دستورالعمل ذکر نشده است به عهده رئیس هیات نظارت  و رییس کمیسیون انتخابات استان می‌باشد.

 

 

17- مطابق ماده 12 آیین­نامه انتخابات شوراهای استانی، نظارت بر حسن اجرای انتخابات در استان به عهده رئیس هیات نظارت استان می­باشد

 

18- امضای صورت‌جلسه‌ها منحصراً با اعضاي تعيين شده در فرم­های ارسالی به استان­ها مي‌باشد.

 

 

این دستورالعمل در 18 بند در جلسه مورخ 90/10/19 ستاد انتخابات بازنگری و لازم‌الاجرا می‌باشد.

 

 

تعداد بازدید: 6873

 

ارسال نظر

    9 + 52